هر ساله، زنان و مردان بسیاری عزمشان را جزم می‌کنند تا وزنشان را کاهش دهند و اندام متناسب‌تری پیدا کنند

اما این روزها رژیم‌های بسیار زیادی ابداع شده و باعث سردرگمی و عدم‌اطمینان مردم نسبت به آنها شده است و مردم نمی‌دانند که کدامیک از آنها رژیم سالم و مناسبی است و کدامیک به کاهش وزنشان کمک می‌کند. علت کندی متابولیسم بدن می تواند چیزهای مختلفی باشد اما شما با یک رژیم لاغری درست می توانید به کاهش وزن برسید. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با انواع رژیم لاغری همراه باشید.

رژیم شوک 15 روزه

رژیم شوک 15 روزه یک نوع برنامه غذایی سریع و کوتاه مدت است که مناسب کسانی است که قصد دارند در مدت زمان کمی وزن کم کنند، برای مثال کسانی که قرار است به مناسبتی از نظر جسمی بسیار زیباتر به نظر بیایند. این نوع رژیم یا هر نوعی که باعث کاهش وزن سریع شود چندان سالم نیست و برای شرایط خاصی طراحی شده است.

این برنامه غذایی باعث می شود که در بدن شوک ایجاد شده و کالری و چربی سوزانده شود. گفته می شود که با این برنامه، فردی که دارای اضافه وزن است می تواند در عرض دو هفته در حدود 15 کیلوگرم وزن کم کند.

رژیم کانادایی 7 روزه

در رژیم کانادایی 7 روزه بر عکس بقیه رژیم ها هیچ جایگزینی وجود ندارد میان وعده هیچ چیزی جز آب نیست فقط فقط آب مجاز است و تنها در ساعات گشنگی می توان فقط آب خورد و حتی کوچکترین جابجایی هم نمیتوان انجام داد و باید مطابق برنامه اجرا شود. بر اساس تحقیقات انجام شده کاهش وزن در این دوره 15 روزه بین 7 تا 11 کیلو است و در طی این مدت 10 تا 15 سانت سایز کم می کنید.

بعد از 13 روز سوخت و ساز بدن بالا رفته و بازگشت وزن وجود ندارد و حتی اگر به روال قبل غذا خوردن را شروع کنید باز اضافه وزن پیدا نخواهید کرد. اگر در طول این 15 روز حتی کوچکترین شیرینی یا آبنباتی خورده شود باید رژیم را متوقف کرده و بعد از چند ماه رژیم را دوباره شروع کنیم. در این رژیم باید حتما آب فراوان مصرف شود.

رژیم کتوژنیک

برای دانلود رایگان رژیم کتوژنیک، بر اساس اطلاعات جمع شده و محاسبات پزشکان تغذیه  به دست آمده است. البته برای گرفتن نتیجه بهتر و داشتن رژیم غذایی متناسب با وضعیت جسمانی خود، بهتر است که با متخصص مشورت کنید.

نکته: در برخی از دستورهای غذایی روزهای هفته، میزان تعیین شده‌ای وجود ندارد، به این معنی که فرد می‌تواند نسبت موردعلاقه خود را استفاده کند؛ اما هیچ ماده غذایی حذف یا اضافه نشود. در روزهای دیگر نیز، دقیقاً همان نسبت ذکر شده رعایت شود.

منبع: https://www.sira.fit/