از پنهان کردن دندان های خود به دلیل لکه ها و تغییر رنگ خسته شده اید؟ خدمات دندانپزشکی تام می تواند تمامی مشکلات دندانی لبخند شما را به سرعت درمان کند و لبخندی درخشان و بی نظیر به شما هدیه دهد. درخشندگی و سلامت لبخند شما تنها هدف ما در ارائه خدمات کلینیک دندانپزشکی است.

کامپوزیت دندان

یکی از خدماتی که در یک کلینیک دندانپزشکی ارائه می شود، خدمات کامپوزیت دندان است. در ادامه بیش تر با آن و هزینه کامپوزیت دندان آشنا خواهید شد. هزینه کامپوزیت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد. کامپوزیت دندان در دندانپزشکی برای درمان یا زیبایی کاربردهای بسیاری دارد. این ماده برای ترمیم دندان ها یا پر کردن آنها استفاده می شود. علاوه بر آن با قرار دادن لایه ای از این ماده بر روی دندان ها می توان لبخندی زیبا و دلنشین به دست آورد. یکی از مزایای کامپوزیت ونیر تنوع بالا در رنگ و جنس آن می باشد که سبب می شود افراد قدرت انتخاب بالایی داشته باشند.

عصب کشی دندان

یکی از خدماتی که در دندانپزشکی شبانه روزی انجام می شود، درمان ریشه است. درمان ریشه دندان که اشتباها عصب کشی دندان هم از آن یاد می شود، عبارت است از خارج کردن ریشه یک دندان، تمیز نمودن و شکل دادن به فضای کانال تراپی (RCT) و در انتها پر نمودن آن برای جلوگیری از نفوذ باکتری ها به این ناحیه و بازگشت باکتری ها به سیستم اعصاب دندان می باشد. هدف از انجام درمان ریشه دندان اجازه به باقی ماندن دندان در دهان بدون وجود اعصاب زنده در آن می باشد  و با انجام این کار می توان از دندان درد احتمالی در هنگام جویدن غذا و در بحث زیبایی باقی ماندن دندان در دهان و داشتن لبخند زیبا استفاده کرد.

لمینت دندان

لمینیت دندان ، یکی از بهترین راه های اصلاح طرح لبخند  به شمار رفته و در گروه دندانپزشکی ترمیمی و جهت اصلاح زیبایی دندان مورد استفاده قرار می گیرد. لمینت با ماندگاری بالا و مقاوم در برابر هر گونه سایش، از مواد شفاف و بسیار نازک ساخته می شود، که به حفظ زیبایی دندان ها، درخشندگی و محافظت از مینای دندان کمک می کند. مواد نازکی که با عنوان لمینیت بر سطح دندان ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، دارای ظرافت بسیار بوده اما در عین حال از طول عمر خوبی برخوردار  هستند. بهبود ظاهری با لمینیت های همرنگ دندان بسیار کارساز بوده و نتایج عالی به همراه دارد.

مراحل قرار دادن لمینیت دندان

لمینیت دندان معمولا در یک یا دو جلسه انجام می گیرد ، اگر لمینیت دندان از نوع کامپوزیتی باشد درمان یک جلسه می باشد و لی اگر نیاز به ساخت لمینیت در لابراتور باشد در دو جلسه درمان صورت می گیرد. معمولا برای لمینیت دندان نیاز به بی حسی نمی باشد اما در صورت لزوم بی حسی اعمال می شود تا فرد دردی را احساس نکند . در ابتدا جرم گیری صورت می گیرد تا در صورت وجود جرم ها از روی دندان برداشته شود و رنگ دقیق ونیر تعیین شود . برای قرار دادن لمینیت دندان دندانپزشک بخشی بسیار کمی از مینای دندان را تراش می دهد . بعد از قالب گیری از روی دندان ونیر موقت روی دندان قرار داده می شود تا قالب ارسالی به لابراتور، ساخته شود. بعد از ساخت لمینیت در لابراتور ، لمینیت موقت برداشته می شود و بعد از پاکسازی دندان ونیر با سیمان چسبانده می شود و به فرم دندان در آورده می شود ، با چسباندن لمینیت بروی دندان و تغییر رنگ آن زیبایی و درخشندگی دندان چندین برابر می شود . برای اینکه لمینیت به طور کامل به ساختار دندان بچسبد به مدت 60 ثانیه روی تمام سطوح ونیر لیزر تابانده می شود.